Zoek in de site

Maak je het gemakkelijk en zoek in de site.

Zwart Gat Antarctica

door De Nieuwe Bazaaar

Een theatermonoloog over zwarte gaten en liefdesverdriet

 

Er is een zwart gat in mijn huis. Aan de keukentafel. Op de plek waar zij vroeger zat.
 

Hoe geef je woorden aan een diep gemis?

In de muzikale monoloog ‘Zwart Gat Antarctica’ gaat Hans Van Cauwenberghe het letterlijk heel ver zoeken. Een uur lang kruist hij een relaas over een relatiebreuk met de wetenschappelijke theorie van zwarte gaten. Hoe lang kan je een metafoor rekken voor die knapt? Behoorlijk ver, zo blijkt.

 

‘Zwart Gat Antarctica’ is een voorstelling over zwarte gaten en dus eigenlijk over niets. Maar is niets niets? Het enige wat we zeker weten, is dat liefde de sterkste kracht is. Ook al klopt je lengtegraad soms niet.

'Enerzijds wil deze muzikale monoloog een klassiek psychologisch portret brengen van een man die alleen achterblijft nadat zijn vrouw op een ochtend ineens met de noorderzon blijkt vertrokken, zelfs zonder briefje op de keukentafel. Anderzijds zou je het ook een verdoken educatieve wetenschappelijke lezing kunnen noemen, die ons als leken inwijdt in de ‘essentials’ van de astrofysica. […] Er is ook een mogelijk nadeel aan: die vertaling van wetenschap in liefde en omgekeerd kan algauw iets gewilds krijgen. Dat ‘Zwart Gat Antarctica’ die val elegant weet te vermijden, ligt niet enkel aan Van Cauwenberghes aangeboren vertelvuur, maar ook aan de consequente dramaturgie die met regisseur Willem-Jan Wellens ontwikkeld is. De ‘bipolaire’ basis van de voorstelling is in al haar aspecten doorgedacht. […] Ook de elektronische muziek van Jo Thielemans is consequent geïntegreerd.

Deze solo heeft het niet alleen over de liefde, hij ís liefde. Liefde voor puur verteltheater. Liefde ook voor het grote enigma waarin we ons onnozele bestaantje allemaal richting proberen te geven. Twee doelen, één bal? Zonder veel pretentie gooit De Nieuwe Bazaaar met ‘Zwart Gat Antarctica’ een droge strike.'
Wouter Hillaert – Pzazz

Concept: Jo Thielemans en Hans Van Cauwenberghe

Spel: Hans Van Cauwenberghe 

Muziek: Jo Thielemans

Tekst: Willem-Jan Wellens en Hans Van Cauwenberghe

Regie: Willem-Jan Wellens

Een productie van De Nieuwe Bazaaar i.s.m. Muziektheater Transparant

Met steun van de Vlaamse Overheid

 

www.denieuwebazaaar.be